UN AL DOILEA  MARE INVESTITOR  ÎN  COSTEȘTI

Știri

CABINET PRIMAR

UN AL DOILEA  MARE INVESTITOR  ÎN  COSTEȘTI

În urmă cu câteva săptămâni vă anunțam că în orașul Costești au demarat lucrările pentru construcția unui complex comercial-PENNY, Pepco, Sinsay KIK, pe o suprafață de 9000 mp. în zona centrală, fostul LACTAG S.A,  și se vor crea aproximativ 50 locuri de muncă.

Un alt investitor -LIDL- mult așteptat de cetățenii orașului Costești și cei din sudul județului Argeș, a achiziționat suprafața de 5000 mp. (fostul S.M.A.-lângă complex Comercial-PENNY. Pepco, Sinsay KIK )    a obținut documentele necesare pentru demolarea clădirilor vechi, în vederea construirii complexului comercial.

Aceste lucrări vor fi finalizate până la finele anului 2024, și se vor crea un număr de aproximativ 40 locuri de muncă.

Cu prietenie,
Primarul orașului Costești