Cabinet primar

INFORMARE

Astăzi, 19 martie 2024, s-a predat amplasamentul lucrărilor de ,,Deviere conducte gaze naturale și branșamente aferente din Costești, sat Podu Broșteni, DN 65 A, Drum Expres Craiova –Pitești, Tronson 4, județul Argeș”
A fost necesar devierea circuitului electric, acum de devierea conductei de gaze și a rețelei de apă a orașului Costești, pentru realizarea sensului giratoriu pentru breteaua care va urca pe drumul expres.
Aici va fi punctul de descărcare pentru conducătorii auto, care circulă pe DN 65A.
La predarea amplasamentului a participat ca reprezentant al Distrigaz domnul inginer Toma Gheorghe Ionel, precum și reprezentanți de la constructor, CNAIR și SC APA CANAL 2000 SA. Pitești.
Cu stimă,
Primar,