Primar ing. Ion BAICEA

COMUNICAT – privind informațiile și imaginile apărute în spațiul public referitoare la un eveniment ce s-a petrecut în incinta unui club de noapte de pe raza orașului Costești

COMUNICAT

Stimați cetățeni ai orașului Costești,

Primar ing. Ion BAICEA
Ing. Ion Baicea

Date fiind informațiile și imaginile apărute în spațiul public referitoare la un eveniment ce s-a petrecut în incinta unui club de noapte de pe raza orașului Costești, vă aduc la cunoștință următoarele:

Primăria orașului Costești nu a autorizat funcționarea respectivului club de noapte. Așadar, acel club își defășura activitatea în mod ilegal, în lipsa vreunei autorizații de funcționare.

Mai mult decât atât, Primăria Costești a înștiințat autoritățile competente despre aspectele anterior menționate, în vederea luării, în timp util, a măsurilor legale.

Nu în ultimul rând, sunt șocat de evenimentul petrecut. Îmi doresc din suflet să nu mai avem parte de asemenea incidente în orașul nostru. Concluzionând, sper ca cei vinovați de cele întâmplate să fie trași la răspundere.

Cu stimă,
Primarul orașului Costești,