Anunț de informare privind închiderea circulației rutiere pe pasajul feroviar situat în orașul Costești, la bariera dinspre Poliție spre Pitești în perioada 8 – 13 aprilie 2024,

Anunț de informare

Stimați conducători auto,

Vă aducem la cunoștință că, în perioada 8 – 13 aprilie 2024, va avea loc închiderea circulației rutiere pe pasajul feroviar situat în orașul Costești, la bariera dinspre Poliție spre Pitești. Această măsură este necesară pentru desfășurarea lucrărilor de reabilitare a liniilor de cale ferată în această zonă, efectuate de Ministerul Transporturilor, prin intermediul Regionalei CFR Craiova.
Pentru a evita disconfortul și eventualele întârzieri, vă recomandăm să vă planificați traseul astfel încât să utilizați ruta alternativă pe centura orașului, prin intermediul străzii Industriilor.

În timpul acestei perioade, vă rugăm să respectați semnalizările rutiere și să urmați indicațiile pentru a asigura un trafic fluid și în condiții de siguranță.

Ne cerem scuze pentru eventualele neplăceri și vă mulțumim pentru înțelegere și colaborare.

Pentru informații suplimentare, vă rugăm să contactați Ministerul Transporturilor sau Regionala CFR Craiova.

Vă mulțumim pentru atenție și cooperare.

Cu respect,
Primar, Ing. Ion BAICEA