INFORMARE – privind predarea amplasamentului pentru execuția lucrărilor din proiectul pe fonduri europene ,,Extindere și reabilitare instalații de apă și canalizare în orașul Costești “ către constructori.

Știri

Cabinet primar

INFORMARE

Azi, 5 martie 2024, ora 11,00, primarul orașului Costești, împreună cu reprezentanți din aparatul de specialitate  și de la S.C. Apă Canal 2000 SA, am predat amplasamentul pentru execuția lucrărilor din proiectul pe fonduri europene ,,Extindere și reabilitare instalații de apă și canalizare în orașul Costești “ către constructori.
– Au fost predate câteva locații pe strada Industriei și în satele  Podu Broșteni și Broșteni.
– Vor începe lucrările de execuție în data de 19 martie 2024, cu lucrări de introducere a conductelor de apă în cele trei locații.
– Până la data de 19 martie 2024, vor fi predate și alte amplasamente, predare la care participă și reprezentanții CEZ și Distrigaz.

Cu stimă,
Primar,