La propunerea primarului orașului Costești, Consiliul Local a aprobat proiectul “Primul meu ghiozdan” pentru copiii înscriși la clasa pregătitoare, prin care au fost achiziționate un număr de 51 de pachete ce conțin: 1 ghiozdan, 1 caiet de lucru-Dezvoltare personală, 1 caiet de lucru-Matematică și explorarea mediului, 1 caiet de lucru-Comunicare în limba română, 1 penar, 1 set creioane colorate, 1 set creioane cerate, 1 set acuarele tip pastilă 12 culori + pensulă, 1 set de scris: riglă, creion, gumă de șters, ascuțitoare, 1 caiet dictando tip 1 A5, 1 caiet matematică A5, 1 bloc desen A4, 1 stilou cu 2 rezerve, 9 etichete școlare, 1 mapa cu buton A4, în valoare de 8466 lei.
Copiii vor primi aceste rechizite în prima zi de școală, la festivitatea de deschidere a noului an școlar.

Primar,
Ing. Ion BAICEA