Introducere

· Vizitatori conectaţi: 2

· Membri conectaţi: 0

· Membri înregistraţi: 17
· Cel mai nou membru: olteanuco

Consiliul Local Costești

Relații cu publicul

Conectare

Utilizator

Parolă

Încă nu eşti membru?
Înregistrează-te

Ţi-ai uitat parola?
Solicită una nouă

Statistici Site

Bun venit

Bine aţi venit pe site-ul oraşului Costești - Argeș!

Cu respect,
 Baicea ION
 Primarul oraşului Costești
Aveţi în aceste pagini o imagine de ansamblu a oraşului Costești, informaţii despre trecutul şi prezentul oraşului nostru, dar şi câteva idei despre viitorul său. Acest site se doreşte a fi un instrument de comunicare rapid şi eficient între Primărie şi cetăţenii oraşului, dar şi o modalitate de a ne face cunoscuti, cei interesaţi vor primi informaţii de pe site-ul nostru despre: administraţia publică, unităţi de învăţământ, cultură, agenţi economici, etc.
Ca primar al tuturor costeștenilor, îmi declar întreaga disponibilitate pentru ca Primăria şi Consiliul Local să devină parteneri de dialog cu locuitorii în slujba cărora îmi desfăşor întreaga activitate.
Vă invit deci cetăţeni ai Costeştiului să faceţi aprecieri şi propuneri privind dezideratele de viitor, iar noi le vom analiza cu mare atenţie şi ne vom strădui să le punem în practică în folosul comunităţii noastre.
Pe dvs, oaspeţii noştri, vă invităm să ne cunoaşteţi tradiţiile, să ne înţelegeţi modul de viaţă, să ne fiţi alături la sărbători, să edificăm împreună viitorul.
Sper că această vizită vă va trezi interesul şi vă veţi convinge de facilităţile şi oportunităţile de dezvoltare oferite de oraşul nostru, invitîndu-vă să fiţi partenerii noştri.
Tuturor celor care vizitaţi Costeştiul virtual vă adresez salutul meu şi al întregii echipe din Primărie.

Patrula scolară de circulatie Costesti, locul I pe tară fără puncte de penalizare.

Patrula școlară de circulație Costești, locul I pe țară fără puncte de penalizare.

În perioada 14 – 17 iulie a.c., la Constanța s-a desfășurat faza finală a Concursului Național ” Educație rutieră – educație pentru viață”.

Concursul se adresează elevilor de gimnaziu și liceu și vizează conștientizarea acestora asupra importanței cunoașterii și respectării regulilor de circulație în scopul prevenirii accidentelor rutiere.
Elevii au avut de parcurs patru probe: teorie, arbitraj, îndemânare în poligon și parc școală circulație.
La această ediție au participat 39 de județe și municipiul București.
Pe locul I ( fără niciun punct penalizare la toate probele) s-a clasat echipajul județului Argeș alcătuit din elevii Burcea Daniel- clasa a VIII-a și Burcea Dumitru Alexandru- clasa a IV-a ( Școala Gimnazială Nr. 1 Costești), Alexandru Alina Mihaela – clasa a XI-a și Pîrvu Ionuț Mihai – clasa a IX-a ( Liceul Teoretic Costești) pregătit de prof. înv. primar Niță Maria Daniela și prof. Țușcă Ludovic.
Câștigătorii au primit, în cadru festiv, cupa transmisibilă a concursului, oferită de Ministerul Educației Naționale și Inspectoratul General al Poliției Române, Direcția Rutieră. Fiecare membru al echipajului a primit câte o bicicletă DHS, diplome, medalii și alte premii..
Este pentru a paisprezecea oară când elevii din Costești ocupă locul I pe țară la concursurile de acest gen în decursul celor 43 de ani de activitate neîntreruptă.

Pagină generată în 0.02 secunde
184,965 vizite unice