COLECTARE DEȘEURI MENAJERE VOLUMINOASE, ACUMULATORI, BATERII SI DEȘEURI DE ECHIPAMENTE ELECTRICE ȘI ELECTRONICE

Nr.11359/19.06.2019

AVAND IN VEDERE OBLIGATIILE LEGALE ALE TUTUROR CETATENILOR PRIVIND COLECTAREA SELECTIVA A DESEURILOR MENAJERE PRIMARIA ORASULUI COSTESTI VA PUNE LA DISPOZITIE UN SPATIU SPECIAL DESTINAT COLECTARII DESEURILOR MENAJERE VOLUMINOASE(INCLUSIV SALTELE SI MOBILIER), ACUMULATORI, BATERII SI DESEURI DE ECHIPAMENTE ELECTRICE SI ELECTRONICE(DEEE-uri).

SPATIUL ESTE AMPLASAT IN INCINTA PUNCTULUI TERMIC NR.3 SITUAT PE STRADA VICTORIEI, LANGA LICEUL TEORETIC COSTESTI.

PRIMAR,                                                    INTOCMIT,

ION BAICEA                                        CORINA TELESCU