Sărbătorit la aniversarea a 100 de ani de viață

Sărbătorit la aniversarea a 100 de ani de viață

În satul Broșteni, orașul Costești, a fost sărbătorit, la împlinirea a 100 de ani domnul Din Dumitru, veteran al celui de-al doilea război mondial.

Din Dumitru, Aniversare 100 de ani

Născut la 10 martie 1919 în satul Smei, comuna Broșteni, domnul Din Dumitru are 5 copii, 4 fete și un băiat.
În numele autorităților locale, primarul orașului Costești, ing. Baicea Ion, viceprimarul, ec. Sandu Florin și consilierul local Badea Vasile din partea PNL, au venit să-l felicite pe acest fiu al orașului Costești. Alături de un frumos tort,o sticlă de șampanie, urări de sănătate și viață liniștită lângă numeroasa lui familie, sărbătoritul a primit și o diplomă aniversară.