8 Martie, Ziua Internațională a Femeii,

8 Martie, Ziua Internațională a Femeii,

Mesajul de felicitare al primarului orașului Costesti, ing. Baicea Ion, cu ocazia Zilei Internaționale a Femeii,

Mult stimate doamne şi domnişoare,

Ziua Internaţională a Femeii, 8 Martie, este acea zi specială a anului dedicată celei mai minunate ființe – FEMEIA.Este o zi deosebită cînd sărbătorim femeia, feminitatea, gingășia, frumusețea, dragostea și credința. Astăzi, dragi femei, sunteți în centrul atenției tuturor. Astăzi pentru Dumneavoastră înfloresc cele mai gingașe flori și vă sunt adresate cele mai frumoase cuvinte.
Femeia reprezintă viață, început, speranță. Femeia dă viață, femeia luptă pentru viață, sacrificându-se la infinit pentru a asigura armonia și stabilitatea în familia pe care o creează cu atâta dragoste.
Prin excelența sa, femeia întruchipează sensibilitatea și delicatețea.Pentru aceasta dragi femei, meritați nu doar o zi de sărbătoare în an, ci fiecare zi din an să fie sărbătoarea Dumneavoastră.
Cu deosebită preţuire vă urez ca toate florile primăverii să vă îmbrăţişeze în semn de dragoste şi apreciere pentru toată munca, înţelegerea şi înţelepciunea de care daţi dovadă în toate momentele vieţii.
La mulţi ani!
PRIMAR,